روغن بنفشه پایه زیتون، همان روغن‌زیتون (Olive oil) است که گلبرگ‌های گل بنفشه را به مدل طولانی در آن غوطه‌ور کرده یا خوابانده باشند. ترکیب عصاره گل بنفشه با روغن‌زیتون تبدیل به یک داروی گیاهی با خواص شگفت‌انگیز می‌شود که در درمان بیماری‌های لاعلاج نتایج بسیار خوبی از خود نشان داده است.

اما خواص روغن بنفشه پایه زیتون چیست؟ طرز تهیه درست روغن بنفشه پایه زیتون به چه شکل است؟ روش استفاده این روغن به چه شکل است؟ این سؤالاتی است که در این مقاله در پایگاه دانش سیب و عسل به آن‌ها پاسخ‌خواهیم داد. با ما همراه باشید…

طرز تهیه روغن بنفشه پایه زیتون

روغن‌زیتون را در یک ظرف شیشه‌ای ریخته، گلبرگ‌های نیمه‌خشک بنفشه را در آن خوابانده و در فضایی خنک قرار می‌دهیم. هرروز یک یا دو بار مخلوط را هم می‌زنیم. بعد از 20 تا 25 روز گلبرگ‌های گل بنفشه را از روغن‌زیتون جدا کرده و با گلبرگ‌های جدید بنفشه جایگزین می‌کنیم.

در بهترین حالت این روند باید 10 بار (تقریباً 10 ماه) تکرار شود. هر چه این زمان کوتاه‌تر شود، غلظت روغن بنفشه کاهش پیداکرده و خواص ضعیف‌تری هم خواهد داشت.

نکته: روغن‌زیتون بسیار حساس است. از گلبرگ‌های تازه و رطوبت دار استفاده نکنید که باعث کپک‌زدگی و فاسدشدن روغن می‌شود.

روغن بنفشه پایه زیتون برای چی خوبه؟

روغن بنفشه در ناف

با چکاندن دو یا سه قطره روغن بنفشه در ناف مشکل خشکی پوست دست‌وپا و لب را به‌راحتی از بین ببرید.

روغن بنفشه پایه زیتون در ناف

روغن بنفشه و درمان سینوزیت

در طب مدرن سینوزیت درمان قطعی ندارد. اما در طب سنتی توسط این روغن سینوس‌ها کاملاً پاک‌سازی‌شده و به‌صورت اصولی درمان می‌شوند.

روغن بنفشه پایه زیتون برای سینوزیت

روغن بنفشه پایه زیتون برای تب

طبع این روغن معتدل رو به خنکی است. پس بهترین گزینه برای درمان تب‌های مزمن و طولانی محسوب می‌شود. با ریختن دو یا چند قطره روغن بنفشه در حفره‌های بینی و یا مالیدن ترکیبی از این روغن با سبزی کاسنی تازه یا خشک‌شده و قرار دادن آن بر روی پیشانی، می‌توان مقاوم‌ترین تب‌ها را درمان کرد.

روغن بنفشه پایه زیتون برای تب

روغن بنفشه پایه زیتون برای مو

این روغن درمان اصلی ریزش مو در اشخاص صفراوی مزاج است. از موخوره جلوگیری کرده و مانع سفید شدن مو هم می‌شود. باعث افزایش رشد مو شده و از شوره جلوگیری می‌کند.

نکته: در شب‌هنگام روغن را به انتهای موهای خود مالیده و حتماً بعد از بیدار شدن موهای خود را بشویید. ماندن بیش‌ازحد این روغن بر روی مو باعث ریزش مو می‌شود.

روغن بنفشه پایه زیتون برای گوش

روغن بنفشه بهترین گزینه برای گوش‌درد است. مخصوصاً در گوش‌دردهای کودکان. با ریختن یک قطره روغن بنفشه در داخل گوش برای همیشه از گوش‌درد رهایی میابید.

روغن بنفشه پایه زیتون برای گوش

روغن بنفشه پایه زیتون برای صورت

روغن بنفشه یکی از بهترین گزینه‌های ارزان برای جایگزینی کرم‌های شیمیایی گران‌قیمت است. روغن بنفشه انواع کک‌ومک و جوشهای صورت را برطرف می‌کند.

درمان رماتیسم مفصلی

خوردن یک قاشق روغن بنفشه و مالیدن همین روغن بر بدن در درمان رماتیسم مآثر است.

درمان رماتیسم مفصلی

درمان یبوست مزمن

خوردن یک قاشق روغن بنفشه در ابتدای روز باعث درمان یبوست‌های مزمن می‌شود.

درمان ضربه‌مغزی

چکاندن این روغن در حفر ه بینی شخصی که ضربه‌مغزی شده احتمال بازگشت به زندگی شخص آسیب‌دیده را افزایش می‌دهد.

درمان ضربه‌مغزی

کلام آخر:

دریافت بهترین نتیجه از روغن بنفشه همراه با داروهای ترکیبی و زیر نظر متخصص طب سنتی امکان‌پذیر است. درنتیجه قبل ز مصرف حتماً با یک متخصص طی سنتی مشورت کنید.