سویق سنجد چیست؟ سویق میوه سنجد به آسیاب شده  پوست، تخم و گوشت سنجد گفته می‌شود. اما چرا باید سنجد را به شکل سویق مصرف کرد. دلیل سویق کردن سنجد چیست؟ چه تفاوتی در خواص سویق سنجد و سنجد آسیاب نشده وجود دارد.؟

در این مقاله در پایگاه طب سنتی سیب و عسل خواص جادویی سویق سنجد را به شما معرفی خواهیم کرد…

استفاده اشتباه از سنجد

همه ما میوه سنجد را می‌شناسیم و بارها آن را مصرف کرده‌ایم. آیا میدانید که چرا سنجد باعث یبوست می‌شود؟ آیا میدانید که ارزشمندترین بخش سنجد را مصرف نکرده و دور می‌ریزیم؟ این میوه کویری بسیار ارزان و در دسترس  خواصی را در خود به همراه دارد که شمارا  تا 50%  از رفتن به مطب دکتر بی‌نیاز می‌کند.

این‌یک ادعای دروغ نیست. برای شما یک مثال ساده می‌زنم. امروزه چند نفر از خانم‌ها با مشکلات استخوان‌درد و ضعف مفاصل و آرتروز دست‌وپنجه نرم می‌کنند؟ اگر بگوییم نزدیک به 100% دروغ نگفته‌ایم. از هر 10 نفر ،چند نفر حداقل یک‌بار درد کمر را تجربه کرده‌اند؟چه کسانی ضعف عضلات داشته و احساس می‌کنند انرژی که باید داشته باشند را ندارند؟ چند نفر با مشکل شایع بواسیر دست‌وپنجه نرم می‌کنند؟

سنجد یا سویق سنجد.کدام یک بهتر است؟

خوردن سنجد ناقص بوده و با خوردن هسته آن کامل می‌شود.

برخلاف سنجد، سویق سنجد باعث یبوست نمی‌شود

خواص بی‌نظیر سویق سنجد

منبع فیبر و کلسیم:

سنجد سویق شده سرشار از کلسیم طبیعی است. این منبع ارزان کلسیم، بهترین گزینه برای افراد مسن و مادران شیرده محسوب می‌شود. سویق میوه سنجد باعث رفع مشکلات معده در بارداری و افزایش شیر مادر شده  و در افزایش هوش کودک در دوران جنینی هم مآثر است.

سویق سنجد منبع فیبر و کلسیم

درمان بواسیر:

کسانی که با این مشکل روبرو هستند از دردهای این بیماری به‌خوبی آگاه‌اند. برخلاف آنچه تصور می‌شود ،عقل  در روده انسان است تا در مغز انسان. شاید این جمله کمی عجیب به نظر برسد. اما به‌طور خلاصه به شما بگویم که ایجاد اشکال در روده و دستگاه گوارش، رابطه مستقیم با عملکرد مغز دارد. پودر میوه سنجد باعث جمع شدن روده‌ها و درمان بواسیر می‌شود.

سویق سنجد و درمان بواسیر

عقل  در روده انسان است نه در مغز انسان

هسته سنجد و جلوگیری از پوکی استخوان:

در بین پنج عامل اصلی مرگ‌ومیر، پوکی استخوان مقام چهارم را به خود اختصاص داده است. سویق میوه سنجد جزو وعده‌های غذایی محسوب نمی‌شود. همین امر باعث افزایش روزافزون آرتروز و پوکی استخوان شده است. با خوردن یک قاشق سویق  برای همیشه از این بیماری فراگیر خلاص خواهید شد.

سویق سنجد و پوکی استخوان

سرشار از ویتامین K و C:

سنجد سرشار از ویتامین k است. این ویتامین در انعقاد خون نقش مستقیم دارد. مصرف سنجد سویق شده خونریزی‌های داخلی را برطرف کرده و باعث سهولت و سرعت در درمان بیماری‌هایی همچون زخم معده، فیشر و هموروئید می‌شود.

سویق سنجد و ویتامین c

 گرم‌کننده  کلیه:

طبع سنجد گرم است که باعث گرم شدن کلیه‌ها و سهولت در دفع ادرار می‌شود.

سویق سنجد و گرم کننده کلیه

خواص سویق برای چاقی صورت:

مصرف سویق میوه سنجد باعث چاقی صورت شده و گود رفتگی گونه‌ها و زیر چشم را برطرف می‌کند. فقط با یک حساب سرانگشتی می‌توان فهمید که استفاده از پودر سنجد به‌جای انواع کرم‌های پوست، صرفه‌جویی اقتصادی زیادی را به همراه خواهد داشت. سویق میوه سنجد در جلوگیری از پیری زودرس مآثر است.

وسق سنجد و چاقی صورت

سویق سنجد در بارداری(رفع حالت تهوع):

استفاده  ناشتا از سویق میوه سنجد در رفع حالات تهوع  بانوان باردار بسیار مآثر است.

سویق سنجد و رفع حالت تهوع

کاهش دوران ماهانگی:

یکی از مشکلات همیشگی خانم‌ها دردها و خونریزی‌های ماهانگی است. با استفاده  از سنجد سویق شده زمان خونریزی و لکه بینی به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند.

 اگر سنجد سویق شده به‌جای تنقلاتی مضری همچون چیپس و پفک مصرف می‌شد، نه پیری زودرسی بود، نه پوکی استخوان

 خاصیت ضد سرطان سویق میوه سنجد:

سنجد سرشار از ویتامین C،B و کاروتن است که آنتی‌اکسیدان قوی بوده و ضد سرطان است.

 کاهش درد عضلانی و مفصلی:

گوشت سنجد بهترین گزینه برای افزایش قدرت عضلات و کاهش دردهای عضلانی است. تخم سنجد هم بهترین گزینه برای تقویت مفصل و استخوان‌ها محسوب می‌شود.

سویق سنجد و درمان پوکی استخوان

سنجد پوستش پوست، گوشتش گوشت و استخوانش استخوان میاورد

تقویت دندان‌ها:

همان‌طور که گفته شد سویق میوه سنجد سرشار از کلسیم طبیعی است. استفاده از رژیم غذایی نامناسب باعث ثروتمند شدن دندان‌پزشکان شده است. استفاده یک قاشق سویق تقویت دندان‌ها را به همراه دارد.

سویق سنجد و تقویت دندان