خواص عسل کنار چیست؟ کنار درخت بومی جنوب کشور ایران است .درخت کنار در استان‌های جنوبی ایران مانند استانهای هرمزگان، فارس،بوشهر، استان کرمان ،خوزستان وجنوب استان سیستان و بلوچستان به وفور یافت میشود.

برگ‌های کوبیده کنار را «سدر» می‌نامند و میوه آن خوراکی است.ارتفاع این درخت نزدیک به ۱۰ متر بوده و برگ‌های کوچک و قلبی شکل و کشیده با رگبرگهای برجسته دارد. درخت کنار مقاوم ترین درخت میوه کویری است که در میان  درختچه ها‌ی کوچک و خاردار با تاج پهن محسوب میشود.

میوه بیضی شکل درخت کنار کمی کوچکتر از میوه زیتون است. میوه کنار خوراکی بوده ،بسیار مغذی و سرشار از ویتامین C و همچنین مقادیر نسبتا بالایی از ویتامین B، E ،کلسیم،  آهن و فسفر  است. ارزش غذایی ‌میوه کنار از لحاظ پروتئین، مواد معدنی، کلسیم، فسفر، کاروتن و ویتامین از سیب غنی تر بوده و درصد کالری و ویتامین c آن نسبت به پرتقال هم بیشتراست .

میوه آن براحتی هضم شده و ملین‌ است. طعم‌ میوه درخت کنار ترش و شیرین (ملس) است.درخت و میوه این گیاه در میان بومیان همان کنار نامیده میشود.اما در منابع علمی با نامهای سدر ،کنار، ضال، سدره، منبل داوود، سنجد گرجی، نیم، ببر و شجره النبق هم خوانده شده‌است.

از مدتها پیش از پودر برگ کنار برای شستشوی موی سر و بدن استفاده شده و هنوز هم در برخی نقاط استفاده از آن متداول است. برگ سائیده کنار ، سدر نامیده میشود. درخت کنار یک درخت با شکوفه زمستانی است.این یعنی بر خلاف درختان بهاره و تابستانی ، وقتی هوا خنک می شود گل می دهد. این درخت در اوایل پاییز به گل نشسته و زنبورداران تقریبا۴۰ تا ۴۵ روز فرصت دارند تا از شکوفه های آن استفاده کنند.

خواص عسل کنار

 ابتدا بهتره بدونید که عسل تک گیاه چیست؟

در یک دشت یا مزرعه گل که پوشش گیاهی یکدستی دارد ، زنبورعسل غالباً از شهد یک گل استفاده می‌کند. این نوع عسل به عسل تک‌گل یا عسلی که از یک نوع شکوفه یا گل به‌دست‌آمده گفته می‌شود. این نوع عسل به عسل دارویی هم مشهور است. خواص عسل تک‌گل بر اساس شهد گلی که از آن تهیه‌شده قابل‌شناسایی است.

خواص عسل کنار

عسل کنار یکی از مقوی‌ترین عسل‌ها بوده و بهترین گزینه برای تقویت قوای جنسی است. این عسل باعث درمان، تقویت و بهبود عملکرد دستگاه گوارش شده و تأثیر در کاهش کلسترول خون دارد.این عسل برای درمان بی‌اشتهایی و سرماخوردگی هم بسیار مآثر است. این نوع از عسل طبیعی می‌تواند مقاومت و توانایی دستگاه گوارش را افزایش داده و عملکرد اندام‌های گوارشی را بهبود بخشد.

قرار دادن این عسل کهربایی‌رنگ در برنامه غذایی روزانه می‌تواند تأثیر زیادی بر کاهش میزان کلسترول خون داشته باشد.مصرف این عسل در زمان ابتلا به آنفلوانزا یا سرماخوردگی می‌تواند مقدار زیادی از ویتامین c موردنیاز بدن را تأمین کند و از طرفی، اشتهای فرد بیمار را تحریک می‌کند تا او بتواند بر بی‌اشتهایی خود غلبه کند.

سرشار از انواع ویتامین‌های گروه بی شامل B1,B2,B3,B5,B6,B12 و ویتامین C، غنی از آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی همچنین مواد معدنی و میترال‌های ضروری آهن، روی، سلنیوم، کلسیم، فسفر، منیزیم و …. بوده و تقویت‌کننده موی سر و اعصاب است. عسل کنار منبع پروتئین بوده، ضد کم‌خونی و ضد کمردرد است. این عسل در درمان سوختگی‌ها مآثر بوده و در درمان انواع سرطان هم کاربرد دارد.

عسل طبيعي کنار توليد شده از شهد گل هاي کنار توسط زنبور عسل است.

مشخصات عسل کنار:

برخلاف کلیه عسل‌ها این عسل در زمان برداشت کف می‌کند. البته بعد از طی چندین دقیقه، کف عسل از بین خواهد رفت. علت کف کردن این عسل وجود ساپونین در گیاه کنار است. این ماده در تولید صابون هم مورداستفاده قرارگرفته و خاصیت چربی زدایی دارد. وجود ساپونین ارزش غذایی و دارویی عسل کنار را چندین برابر می‌کند.

پس این عقیده که عسلی که کف می‌کند نامرغوب است ازنظر علمی کاملاً نادرست است. عسل کنار پس از گزشت چند ماه تیره‌تر می‌شود. کف عسل کنار بسیار خوش‌طعم و خوش‌مزه بوده و طبعی سرد دارد. این عسل برای افراد گرم‌مزاج گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود.