خواص عسل مریم‌گلی چیست؟ مریم‌گلی که در طب اسلامی به مریمی، مریمیه یا شالبیه هم مشهور است، گیاهی چندساله با ارتفاع نیم تا یک و نیم متر است. ساقه‌های جوان این گیاه به رنگ سبز یشمی بوده که از کرک‌های های خاکستری‌رنگ پوشیده شده است. البته با افزایش طول عمر گیاه، ساقه‌های آن به رنگ قهوه‌ای تغییر می‌کنند. گل‌های گیاه مریم‌گلی به رنگ آبی کمرنگ یا بنفش و ارغوانی بوده و در تابستان سال دوم عمر گیاه ظاهر می‌شوند.

البته گونه‌های دیگری از این گیاه در طبیعت دیده می‌شود که ازنظر طبی ارزش چندانی ندارند. به‌طور مثال نمونه دیگری از مریم‌گلی با گل‌های قرمز زیبایی وجود دارد که به شکل گلخانه‌ای پرورش داده‌شده و در گل‌کاری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

طعم این گیاه تلخ بوده و بویی شبیه به بوی نعناع دارد. گیاه مریم‌گلی از گذشته برای معالجه عوارض نیش حشرات مورداستفاده قرار می‌گرفته است. مریم‌گلی در اروپای قدیم برای کاهش شیر مادران استفاده می‌شده و قطره عصاره این گیاه به‌عنوان آرام‌بخشی قدرتمند مورداستفاده قرار می‌گیرد. رشد این گیاه نیازمند آفتاب مستقیم و همچنین خاک پر آب و حاصلخیز است.

این گیاه معمولاً در مناطق با آب‌وهوای معتدل می‌روید. مریم‌گلی جزو گیاهان معطر و خوشبو دسته‌بندی می‌شود که طعم بسیار تلخی هم دارد. اگر کندوهای عسل در دشت‌های یکدست گیاه مریم‌گلی قرار گیرند، عسل حاصل همان عسل مریم‌گلی خواهد بود.

خواص عسل مریم گلی- عکس شماره 2

خواص عسل مریم گلی:

تسکین بیمارهای روانی – آرام بخش طبیعی

ضد ویروس

ضد سرطان-درمان سرطان

تقویت حافظه و ضد آلزایمر

کنتل فشار خون

درمان گلو درد

 تقویت سیستم ایمنی

کاهش تعریق در بدن ضد

بهبود جریان گردش خون

دم کرده ی گیاه مریم گلی برای رفع شوره سر، رفع ضعف عمومی و بهبود زخم های کهنه مفید است.

کاهش  قند خون

کاهش فشار خون

تسکین دهنده ی درد-مسکن طبیعی

افزایش قاعده گی

درمان آفت دهان

رفع نفخ دستگاه گوارش

 منطقه رویش گیاه مریم گلی :

1-آذربایجان شرقی

2- گیلان،

3-صحنه 

4- خرقان

گیاه مریم گلی در مقاله خواص عسل مریم گلی

دستور مصرف عسل مریم گلی :

 دو تا سه قاشق از عسل تک گیاه مریم گلی را با آب ولرم مخلوط کرده و به آن آب لیموی ترش تازه را اضافه می کنیم. ترکیب عسل و آب لیمو  ضد سرطان بوده حاوی مقادیر زیادی از ویتامین است.